Zamek Królewski na Wawelu

Nazywam się Ewa Polańska i jestem przewodnikiem po Krakowie. Moje kwalifikacje zawodowe potwierdzone są licencją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz certyfikatem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie.

Moją pasją od wielu lat a właściwie od urodzenia jest miasto, z którym od wieków związana jest moja Rodzina, w którym się urodziłam i mieszkam czyli Kraków. Jestem rodowitą krakowianką i Kraków był, jest i będzie moją największą pasją.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, studia ekonomiczne ukończyłam z wyróżnieniem ale swoje życie zawodowe związałam z turystyką. Praca przewodnika pozwoliła mi połączyć pracę zawodową z zainteresowaniami czyli historią Krakowa, historią Polski i historią sztuki. Na poznawanie Krakowa poświęcam każdą wolną chwilę a pokazywanie Krakowa turystom sprawia mi zawsze ogromną przyjemność.

Uważam, że mam najfajniejszą pracę pod słońcem bo robię to, co lubię.

Zachęcam Państwa do wspólnego zwiedzania Krakowa. Mogą Państwo skorzystać z przygotowanych przeze mnie tras, jak również możemy wybrać się na wycieczkę, zgodnie z Państwa propozycjami czy sugestiami.

Oprowadzam zarówno grupy jak i turystów indywidualnych.

Oprócz licencji i certyfikatu przewodnika miejskiego posiadam także inne uprawnienia, które umożliwiają mi oprowadzanie w następujących miejscach:

  • przewodnik Zamek Królewski na Wawelu
  • edukator/przewodnik Muzeum Narodowe w Krakowie
  • edukator/przewodnik Muzeum Historyczne miasta Krakowa
  • przewodnik Ojcowski Park Narodowy (Zamek Pieskowa Skała i jaskinie OPN).

Masz pytania ? napisz do mnie

Mapa Krakowa

Dane kontaktowe

(+48) 505 900 235

Dane firmy

Ewa Polańska RTCL

ul. Widok 18/19

31-564 Kraków

NIP: 6761342591

REGON: 360883443